Splash 2015 se blíží!

6 years ago by in VFX články Tagged: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Máme zde další upoutávku na SPLASH grafickou konferenci, která se koná ve dnech 19-20. Září 2015.

Pro ty kdo ještě o akci neslyšeli, jedná se o dvoudenní konferenci se specifickým zaměřením na 3D i 2D uživatele grafických vizualizačních a animačních programů. Již jedenáctý ročník konference nabídne návštěvníkům pásmo přednášek, workshopů, setkání a také speciální showroom pro prezentaci grafické techniky a galerii grafických prací. Přednášející jsou tradičně profesionálové z oboru, zkušení grafici, odborníci, freelanceři a lidé s dlouholetou uživatelskou praxí. K vidění budou netradiční postupy, speciální technologie, uživatelské rady, tipy a triky. Na konferenci je také široký prostor věnovaný diskusi uživatelů mezi sebou, ale také s přednášejícími, které mohou návštěvníci vidět „live“ a zeptat se jich na cokoliv.


Přednášející

Letošní přednášející jsou téměř z poloviny zahraniční hosté, můžete se těšit na přednášku Dareka Zabrocki, který Vám předvede své schopnosti v concept artu pro film a hry, jež využívá v Blur studiu. Jak o sobě tvrdí má rád nové výzvy a zkouší nové techniky. Mezi jeho klienty patří společnosti jako: Blur, Ubisoft, Sony, Sega, Creative Assembly, Wizards of the Coast a 20th Century Fox.

obr01

 

Dalším přednášejícím bude Charakter supervisor Ben Jones z MPC, který Vám odhalí zákulisí teamové práce na postavě “Groot” z Guardians of the Galaxy od Marvelu. „Přivést Groota k životu bylo jak uměleckou tak technickou výzvou, vyžadující komplexní rigging systém a různé variace zahrnující Groot kokon a malého Groota.“

obr02

Ze světa animovaného filmu, Vám povypráví o stereo cinematography for full CG animated features, Javier González Alonso z Ilion studios z Madridu, který v minulých letech pracoval například pro studia Dream Works nebo Aardman.

Dále zde bude přítomnost odborníků ze světoznámých firem, jako je Industrial Light and Magic, Double Negative nebo Blur Studio. Na konferenci bude také britská společnost MPC pořádat nábor pracovníků pro svá studia, návštěvníci se tak mohou dostat k vysněné pracovní pozici nebo zjistit cenné informace o práci v zahraničí, budou zde také poradci portfolií ze SIXMOREVODKA.

Workshopy

Součástí konference jsou také odborné workshopy. Jeden z těchto workshopů bude pod vedením zřejmě nejznámějšího česko-slovenského grafika Marka Denka ze společnosti NoEmotion.

Jako každoročně je připraven i bohatý doprovodný program. Kromě showroomu  s jedinečnou možností vyzkoušet si specializovaný hardware přímo při práci bude přístupný také výstavní prostor s galerií vybraných velkoformátových tisků prací českých a slovenských grafiků.

 

 

 

Kompletní informace o programu, doprovodných akcích a vstupném naleznete na webových stránkách konference: http://get-splashed.cz

Registrace probíhají na tomto odkazu.

 

Organizátoři: Konferenci organizuje a pořádá organizační tým českého grafického serveru Maxarea.com s podporou firem A/W Graph, Autodesk, Wacom a BoneheadzSD. Mediálními partnery letošní konference jsou Re-play, HumanArt, VFX CZ, Design Cabinet, Pixel a Sketcher.


obr03

obr04

 

I am a 3D artist currently residing in Prague, Czech Republic. I specialize primarily in lighting but my abilities also cover compositing, modelling and texturing.