O budoucnosti VFXcz

3 years ago by in O VFXcz Tagged: , , , , , , , , ,

Tak a je tu rok 2015. Co se mě týče, ten předchozí se prořítil okolo takovou rychlostí, že jsem ho téměř nepostřehl. Bylo to možná z toho důvodu, kolik se toho v něm událo. Jednou z těch dost možná největších věcí pro mě však byl tenhle blog. Začít s jeho tvorbou, sledovat ho jak roste a jak si nachází nové a nové čtenáře, to pro mě bylo skutečnou radostí. A jako takový dárek na konci roku jsem pak ke všemu dostal odpovědi na nedávno uveřejněný dotazník, v němž jsem vás zpovídal, jak se vám blog VFXcz v tom prvním roce líbil.

A jsem potěšen,  že drtivé většině se líbil… Děkuji vám za celých 64 vyplněných dotazníků a spoustu úžasných tipů, reakcí i odpovědí. Pro mě to však rozhodně není konec – právě naopak. Všechny vaše reakce jsem pročetl a nyní si je hodlám vzít k srdci. Jak?

Jak již bylo řečeno, naprosté většině z vás se práce blogu zamlouvá. Obecné hodnocení z první otázky se z 64 zodpovězených dotazníků zastavilo na čísle 4,63 hvězdiček z pěti. Ani nevíte, jak mě to těší. Stejně tak závěrečná otázka byla celkem jasná – 81% z vás bude vyhovovat, když bude VFXcz v roce 2015 fungovat úplně stejně jako doposavad.

dotaznik01

Jak jsem ale řekl, ačkoliv mě tyhle odpovědi nesmírně těší, nehodlám začít stagnovat. VFXcz nebude v roce 2015 fungovat stejně jako v roce 2014. V brzké době se totiž dočkáte několika podstatných změn…

V prvé řadě, již brzy přestěhuji blog na oficiální doménu a “VFXcz blog” se stane “VFXcz webem”. S tím samozřejmě přijde i změna designu, který je dle mého názoru hezčí, přehlednější a dá se v něm daleko lépe orientovat (jak někteří z vás žádali v dotazníku).

Zdá se, že celkově jste byli spokojeni jak s obsahem článků tak s jejich délkou i frekvencí uveřejňování. Nejoblíbenějšími rubrikami přitom byly ty, které se týkaly jednotlivých odvětví a profesí VFX průmyslu spolu s články ze seriálu “Jak začít s VFX”. Hned v závěsu pak stál seriál “Jak prorazit do VFX průmyslu”. Jinými slovy, na podobné příspěvky se budete moci těšit i nadále v hojné míře, samozřejmě je ale doplním i o další interview a motivační články, jež rovněž mnozí chválili.

Brzy však přidám i další rubriku – takovou, jež se bude VFX věnovat jako samostatné disciplíně, která má svoji historii, své význačné tvůrce a důležité historické události. Kromě toho se pak pokusím přidat více informací o tom, co vám celkově na VFXcz velmi chybí – články o českých tvůrcích a tricích v českých filmech.

dotaznik02

Z odpovědí mi přišlo, že byste se rádi v téhle komunitě více angažovali. Přemýšlím tedy o tvorbě samostatného fóra VFXcz, kde bychom mohli všichni diskutovat, tvořit své příspěvky a pořádat třeba i soutěže. Budu velmi rád, když se na tuhle adresu vyjádříte v komentářích…

No a kromě toho pak samozřejmě vzniká i jakýsi almanach VFXcz, který v souborném PDFku shrnuje všechny články blogu od jeho vzniku až po konec roku 2014. Plánuji ho zadarmo šířit jako takový úvodový ebook pro začátečníky v oboru a snažím se, aby vypadal co nejlépe… proto si na něj ještě chvilku musíte počkat. Ale bude stát zato 😉

Tak co na to říkáte? Těšíte se? Já rozhodně. Vzhůru na 2015!

– MK

Podobné články

Freelance filmař a CG grafik. Bývalý Cinematic Director ve Warhorse Studios. Milovník Pána prstenů a Jurského parku. Tvůrce VFXcz.