Kdo jsem a co zde najdete?

5 years ago by in O VFXcz Tagged: , , , , , , ,

Co zde najdete?

Na stránkách tohoto blogu v budoucnu najdete články věnující se těmto oblastem tvorby vizuálních efektů:

  • Texty pojednávající o tom, jak vznikaly efekty pro trikové filmy, které se aktuálně nachází v kinech.
  • Tématické články o trikovém průmyslu, studiích, umělcích, případná interview či mé osobní postřehy týkající se VFX a tvorby obecně atd.
  • Případně i návody a postupy pro tvorbu vlastích VFX
  • Mým hlavním cílem nicméně zůstává inspirovat vás a vzbudit ve vás lásku k VFX, filmu a tvorbě obecně 🙂

Kdo jsem?

Jmenuji se Martin Klekner.

A ne, nepovažuji se za největšího znalce vizuálních efetů v naší malé zemičce. Možná se budete divit, že i v České republice je velké množství tvůrců, kteří se zabývají tvorbou VFX. Lidí, kteří mají obrovský talent, kteří pravidelně pracují na zahraničních filmech a sklízí úspěchy za své skvělé výkony.

Jak už to tak bývá, téměř nikdo tu o nich neví.

Nějakou dobu jsem měl tu čest s těmito lidmi pracovat v pražské firmě Universal Production Partners. Právě tam jsem poprvé okusil jaké to je pracovat na hollywoodských filmech. Předcházelo tomu však několikaleté nadšené studium toho, jak vlastně takové triky vytvářet – studium sestávající z pročítání nespočtu článků na internetu a sjíždění každého video tutoriálu, na jaký jsem narazil. Studium na Zlínské filmové škole mi dalo filmové základy, velké množství zakázek pro různé klienty pak zase zkušenosti z nejrůznějších oblastí designu a audiovizuální tvorby. Psaním článků pro měsíčník Pixel se pak v omezené míře pokouším informovat veřejnost o dění v tvorbě velkých trikových filmů.

V současné době působím na pozici Cinematic Directora ve společnosti Warhorse Studios, kde neúnavně kutíme hru Kingdom Come: Deliverance.

Dodnes musím říct, že první oťukávání toho, co se dá pomocí VFX vytvořit, bylo pro mě naprosto nezapomenutelné období plné nadšení a úžasu. A zůstává to tak i dnes, o sedm let později.

Jak jsem řekl, nejsem největším expertem na VFX široko daleko – přesto však chci mluvit o vizuálních efektech, protože chci sdílet nadšení, které díky nim doporovází moji tvorbu.

Zde jsou nějaké odkazy na moji práci:

http://martinklekner.com/

http://www.imdb.com/name/nm4255748/

http://www.warhorsestudios.cz/

 

 

 

 

 

Freelance filmař a CG grafik. Bývalý Cinematic Director ve Warhorse Studios. Milovník Pána prstenů a Jurského parku. Tvůrce VFXcz.