Jak začít s vizuálními efekty – VFXcz Free Ebook

7 years ago by in Jak začít s VFX, Produkty Tagged: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Tenhle volně šiřitelný ebook vkládám do rukou všem, kteří milují filmy a filmové triky, touží vstoupit do tohohle úžasného světa, ale nevědí, kde začít.

Vytvořil jsem ho pro ty, kteří možná teprve hledají svou tvůrčí vášeň, svoji vysněnou kariéru a profesionální zaměření. Jeho cílem je šířit mezi lidmi tady v Čechách a na Slovensku povědomí o tom, kdo vlastně takové filmové triky vytváří a z čeho sestává jejich práce. Že to nejsou jen jedničky a nuly, ne jen dlouhý seznam jmen kdesi ve filmových titulcích, ale především neuvěřitelné nadání a obrovská píle skvělých efektových umělců, co pohání moderní trikové filmy.

Ale nejenom trikové filmy – tahle oblast se vztahuje i na VFX reklamy, animáky, videohry a mnohé další oblasti. Zkrátka každý, kdo chce vizuálně tvořit, ale neví, jaké povolání by měl vybrat, by si měl přečíst ebook Jak začít s vizuálními efekty…
– Martin Klekner


 

Freelance filmař a CG grafik. Bývalý Cinematic Director ve Warhorse Studios. Milovník Pána prstenů a Jurského parku. Tvůrce VFXcz.