Jak začít s vizuálními efekty – VFXcz Free Ebook

3 years ago by in Ebook Tagged: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Tenhle volně šiřitelný ebook vkládám do rukou všem, kteří milují filmy a filmové triky, touží vstoupit do tohohle úžasného světa, ale nevědí, kde začít.

POZNÁMKA: Jelikož jsem knihu psal v roce 2014 a situace na VFX trhu se od té doby vyvinula a mnohde změnila, ebook obsahuje určité nepřesné informace, především co se týká odkazů na tutoriály a volby nejlepšího softwaru. Ještě před koncem roku 2017 plánuji knihu aktualizovat.

Vytvořil jsem ho pro ty, kteří možná teprve hledají svou tvůrčí vášeň, svoji vysněnou kariéru a profesionální zaměření. Jeho cílem je šířit mezi lidmi tady v Čechách a na Slovensku povědomí o tom, kdo vlastně takové filmové triky vytváří a z čeho sestává jejich práce. Že to nejsou jen jedničky a nuly, ne jen dlouhý seznam jmen kdesi ve filmových titulcích, ale především neuvěřitelné nadání a obrovská píle skvělých efektových umělců, co pohání moderní trikové filmy.

Ale nejenom trikové filmy – tahle oblast se vztahuje i na VFX reklamy, animáky, videohry a mnohé další oblasti. Zkrátka každý, kdo chce vizuálně tvořit, ale neví, jaké povolání by měl vybrat, by si měl přečíst ebook Jak začít s vizuálními efekty…

 Aby se kniha lépe šířila, prosím, nejdříve ji sdílejte na Facebooku nebo Twitteru!

– Martin Klekner


 

A nezapomeňte, že nyní můžete zakoupit i knihu Filmové triky roku! Publikace o délce sto stránek vám zodpoví všechny otázky o tom, jak vznikaly nejdůležitější trikové počiny roku 2016.

 

 

Podobné články

Freelance filmař, trikař a grafik. Cinematic Director ve Warhorse Studios. Redaktor bývalého časopisu Pixel a tvůrce VFXcz.