Audiointerview: Lukáš Veverka – praktické triky ve světě motion designu

5 years ago by in Interview Tagged: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Druhé VFXcz audiointerview je na světě!

Je to už zhruba rok od chvíle, co jsem si nad mikrofonem popovídal se supervizorem Borisem Masníkem z UPP. Během té doby jsem neustále poohlížel po dalším tvůrci, který by byl ochotný sdělit své zkušenosti do éteru. Když jsem pak před nějakou dobou uviděl na internetu kolovat hodně povedený showreel českého motion designera a režiséra Lukáše Veverky (o něco níže), hned mě jeho tvorba zaujala. Originálnost, s jakou kombinuje praktické a digitální efekty, se už dneska zkrátka moc nevidí. Netrvalo dlouho a projel jsem většinu jeho práce, kterou uveřejnil na svém Vimeo profilu – a nakonec se ho i rozhodl kontaktovat, abychom spolu pro VFXcz udělali rozhovor. K mojí velké radosti zvolil Lukáš audio formu.

Chtěl bych nyní nesmírně poděkovat právě Lukášovi, se kterým nejenže se mi skvěle povídalo, ale ke všemu se hodně aktivně zhostil tvorby tohohle audiointerview. A to tak aktivně, že v podstatě komplet vytvořil jeho vizuální stránku! Vytáhl všechny možné materiály ze svého archivu, nastříhal videa a nagraboval, co se dalo, vše proto, aby audio doplnil o neméně zajímavé video.

Ve výsledku tak tenhle rozhovor rozhodně doporučuji aktivně sledovat na Youtube spíš než jen pasivně poslouchat z reproduktorů.

A ještě jedna věc – celé tohle povídání je plné Lukášových poznatků o tvorbě, zajímavých myšlenek a zkušeností z české tvůrčí scény. Myslím tedy, že tedy rozhodně není jen pro motion designery, ale zároveň pro všechny, kteří se u nás zabývají audiovizuálem…

Obsah

00:02:25   Začátky tvorby
00:07:45   Škola a její výhody / nevýhody
00:18:00   Redesign České Televize
00:23:30   Altworx
00:25:00   Freelance kariéra
00:27:45   Praktické efekty a jejich tvorba
00:30:00   Bringr
00:38:10   Archeopark Pavlov
00:44:45   triky a plakát pro Já, Olga Hepnarová
00:56:00   design Kazmovy OneManShow
01:05:00   Sci-Fi film Overview
01:17:15   Závěr


Lukášův web: http://parasite.cz/

Lukášovo Vimeo: vimeo.com/lukasveverka

Film Overview: http://www.facebook.com/overviewmovie/

 

Freelance filmař a CG grafik. Bývalý Cinematic Director ve Warhorse Studios. Milovník Pána prstenů a Jurského parku. Tvůrce VFXcz.