Akce Splash 2015!

6 years ago by in VFX články Tagged: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Grafická konference SPLASH je ojedinělá akce, která během dvou dní přináší formou přednášek, workshopů a doprovodného programu spousta zajímavých informací z oblasti 2D a 3D grafiky, animace, postprodukce, designu a řady dalších kreativních odvětví.

SPLASH je rozmanitějším následovníkem legendární konference MAXCON, která si za řadu let konání (od roku 2005) získala dobré jméno napříč obory i příznivou návštěvnost.

Stále rychleji se rozvíjející svět počítačové grafiky a rostoucí zájem z řad především mladých uživatelů vyžadoval nový koncept akce. Nyní spojuje nejen původní svět 3D grafiky a modelace, ale i oblast 2D digitální grafiky, digitální malbu, concept art, vizualizaci, ilustraci a nově i design.

 


 

Jedenáctý ročník s datem konání 19.-20. září 2015 nabídne spoustu zajímavých novinek.

Přednášky a workshopy už nyní slibují velmi zajímavé informace, které přijedou přednést a ukázat úspěšní autoři z různých odvětví. Přednášky budou probíhat jak v češtině tak v angličtině, letos bude větší počet zahraničních přednášejících. Nově bude i možnost konzultace vašeho portfolia/showreelu s profesionály.

 

prednaskovy sal copy

 

Součástí konference je showroom, kde firma Wacom pravidelně představuje svá profesionální zařízení Cintiq a Intuos. Minule si návštěvníci mohli vyzkoušet práci na těchto grafických tabletech přímo na místě a pro velký zájem budou zařízení k dispozici i letos. Grafické tablety však nebudou jediným hardwarem, který si budete moci otestovat. Pro inspiraci je připravena i galerie velkoformátových tisků a vybraných autorských prací. Pokud chcete, aby vaše práce byla vidět na letošním ročníku vedle děl opravdových mistrů z oboru, neváhejte při registraci nahrát vaše dílo do společné mozaiky.

 

Pro ty z vás, kteří rádi soutěžíte, bude vypsáno hned několik příležitostí, kde si výherci odnesou zajímavé ceny. V současné době je spuštěna první soutěž, která je určená nejen pro ilustrátory ale i pro nadšené kreslíře. Tématem je nejlepší grafický návrh na trička SPLASH. Vítězný motiv bude realizován a bude na tričkách SPLASH pro rok 2015. Více informací a podmínky naleznete na http://get-splashed.cz/tricko/.

 

prednaskovy sal

 

Další grafická soutěž bude spuštěna v průběhu dubna. Půjde o dlouhodobější akci, která otestuje váš grafický um a ceny budou samozřejmě víc než zajímavé. Více infa brzy na  stránkách Get Splashed.

 

SPLASH pořádá server MAXAREA.COM, dlouholetý podporovatel počítačové grafiky u nás. Samotná konference probíhá na území Pražské zemědělské univerzity, v moderních prostorách s velkým přednáškovým sálem o kapacitě 400 míst, videoprojekcí a ozvučením. Pro workshopy nebo menší přednášky jsou vyhrazené další prostory, určené pro studium a vybavené projekcí. Zde se nabízí individuálnější přístup v předávání informací.

 

Návštěvníky jsou lidé ze zastoupených i spřízněných oborů, ať už profesionálové ze studií a firem, freelanceři, vývojáři ale hlavně studenti, kteří přicházejí získat tolik důležité informace, know-how a samozřejmě neocenitelné kontakty.

 

Pro bližší představu jak dvoudenní akce probíhá se neváhejte podívat na sestřih z minulého ročníku.

Nezapomeňte se tedy přihlásit do soutěží a těšíme se na vás!

http://get-splashed.cz/


 

 

info_k_soutezi

workshop02 copy showrom workshop04 workshop03 copy prednaska copy vyhra workshop01 copy

I am a 3D artist currently residing in Prague, Czech Republic. I specialize primarily in lighting but my abilities also cover compositing, modelling and texturing.